Приветствую Вас, Гость · RSS
Каталог статей
Меню сайта


Категории раздела
Мои статьи [16]


Интересное Видео


Форма входа


Поиск


Наш опрос
Чего по вашему мнению не хватает на сайте
Всего ответов: 24


Статистика





Зарегистрированные

Зарег. на сайте

Всего: 175
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них

Администраторов: 1
Модератор форума:
Проверенных: 0
Обычных юзеров: 173

Из них

Парней: 111
Девушек: 64



РЕЙТИНГ МАТЕРИАЛОВ
Справочник пректировщика. Строительная Физика. Балази.В Москва 2004
Учебник по ЛИРЕ
П.Г Буга Гражданские,промышленные и сельскохозяйственные здания
Справочник проектировщика. Деревянные конструкции
Рекомендации к футбольному стадиону от FIFA


ОБЛАТКО ТЕГОВ
Шерешевский скачать архитектура Шерешевский Шерешевский скачать бесплатно Батенко ектами деревянные конструкции справочник проектеровщика Беленя балкон балконы Каменные конструкции скачать бесплатно ЖБК скачать жбк жбк бетон бетонные и железобетонные конструкц Архиитектура реконструкция Анапа AutoCAD недвижимость Металические конструкции геодезия проектирование монолит аэропорт фундамент справочник строительные материалы отопление Метрология лекции учебник по метрологии Стандартизация Механика Архитеура дерево охрана труда в строительстве бж Инженерная геодезия ремонт железобетонные конструкции расчет расчет ЖБК ABBYY FineReader Professional Readiris.Pro.12.0.5644 архитектурные конструкции аварийные конструкции ТСП Усиление FIFA МК Основания атомные станции Адамович AutoCAD 2006 армокаменные конструкции автонеомные системы. усиления скачать бесплатно муратор бесплатно муратор муратор скачать муратор Murator скачать murator скачать бесплатно murator опалубка Строительный справочник Краны бассейн аварии аварии жилых зданий аварии зданий PERI ДБН Автомобильные дороги дбн Справочник проектировщика А. И. ООТРЕШКО строительные изделия охрана труда Гидравлика Бетонные и железобетонные работы альтернативные источники энергиии альтернативные источники энергии биомасс Баладииский В. Л. Машины для специа учебник акустика экономика основания и фундаменты строительство арки СНиП Сваи Архитектрура статика лифт фундаменты АРМАТУРА Строительная механика


04.05.2024, 14:48
Главная » Статьи » Мои статьи

Ідеї для будівництва-2009
Не дивлячись на сучасний стан у сфері будівництва, цей ринок, наслідуючи свій щорічний цикл, - прокидається підвищеним інтересом власників великого та середнього бізнесу. Криза – кризою, а будувати треба. Кому – торгівельний комплекс, запланований ще з початку минулого року; у когось – росте мережа супермаркетів і необхідно, користуючись можливістю, виходити на сусідні регіони; хтось - розширює свої фермерські площі... І нікуди не зник з України дефіцит якісних складських площ класу А (хіба що трохи зменшився).
Тож українські інвестори продовжують цікавитися пропозиціями будівельних компаній – тих, що пропонують швидкомонтовні каркасні споруди. Тільки тепер перевага надається компанії, яка запропонує найдешевший варіант – з використанням вітчизняних матеріалів та фіксацією цін у гривні.
І тут постає питання щодо співвідношення ціни й функціональності, розв’язати яке не так то й легко, особливо людині, що не є фахівцем у будівництві. Тому спробуємо зробити огляд основних будівельних конструкцій, які пропонуються на українському ринку сьогодні. Насамперед подивимося на них з точки зору функціональності. Адже кожний елемент будівлі – фундамент, опора, перекриття, огородження – слугує для того, щоб виконувати певне завдання, і ці завдання треба враховувати при зведенні будівель усіх типів. Відрізняються лише матеріали, з яких виготовляють конструкції, та технології їх застосування. У деяких випадках конструкцію не можна замінити на дешевшу (особливо це стосується фундаментів), а ось елементи каркасу можна вибирати і з урахуванням критерію ціни.
За матеріалом каркасу виділяють три основні типи будівель: металокаркасні, залізобетонні збірні та змішані (комбіновані).
За допомогою металевих каркасів отримують споруди різних конфігурацій: прямостінні, рамні, арочні.
Прямостінні металокаркасні будівлі, мабуть, найбільш типовий варіант швидкомонтованої споруди. Вітчизняний варіант – це прямі зварні колони, на які опираються балки перекриття у вигляді трикутних чи просторових ферм. Кріпляться деталі одна до одної болтовим, зварним (найдешевший варіант) чи болтово-зварним з’єднанням. Це так званий основний несучий каркас будівлі. Другорядний несучий каркас складається з покрівельних та стінових профілів, до яких кріплять конструкцію огородження: обшивку з профнастилу, готові сендвіч-панелі, варіанти набірного сендвічу.
Досить складно, застосовуючи не надто міцну сталь українського виробництва, поставити будівлю такого типу з прольотом понад 30 м (максимальна ширина будівлі без внутрішнього ряду колон). Але безопірні прольоти шириною до 100 метрів можливі при застосуванні сучасних конструкцій, імпортованих з країн ЄС та Китаю. Застосування високоміцної сталі у виготовленні балок змінного перетину дозволяють отримати міцний каркас рамного типу. Але затрати на доставку елементів з-за кордону і час, який витрачається на транспортування, переводять цю конструкцію з економної у розряд елітних.
Арочні (шатрові) металокаркасні споруди також поширені давно. У цих будівлях використано так званий арочний ефект (споруда тим стійкіша, чим більше її профіль нагадує півколо). Тобто, в ідеалі, висота такої споруди дорівнює половині її ширини. Довжина таких будівель може бути різною. Цей тип будівель часто асоціюють з поняттям „ангар” і використовують як сховища продукції та укриття для транспорту. Вигідні ці конструкції низькою вагою каркасу і полегшеним фундаментом стрічкового типу. Огороджуються найчастіше профнастилом або (якщо мають бути утепленими) набірним сендвічем.

У виготовленні тимчасових металокаркасних споруд використовують обидва типи геометрії каркасів, але застосовують надлегкі профілі; фундамент не обов’язковий, або дуже легкий. Покривають споруду спеціально зшитим для неї тентом – міцною тканиною на поліестровій основі, що добре захищає від дощу та вітру. Це, мабуть, найвигідніший варіант дешево зробити навіс або вкрити велику площу без утеплення. Але, об’єктивно, термін експлуатації таких будівель – не більше 5–7 років.

Залізобетонні швидкомонтовні споруди - це варіант „вічної” будівлі для господарств, що мають свою землю. Крім низької вартості конструкцій та монтажу ЗБК, така будівля має високі протипожежні характеристики.
Конструкторські можливості ЗБК також різноманітні. Застосовуючи стандартні пропозиції заводів, будують прямостінні або рамні залізобетонні каркаси.
Прямостінні залізобетонні споруди складаються з серійних заводських або монолітних колон потрібної висоти, на які опираються залізобетонні балки. Найчастіше безопірний проліт таких будівель становить 12, 18 або 24 метри. Огороджувати каркас можна різними видами сендвічу, але дешевше – залізобетонними стіновими (утепленими) віконними, глухими, а також покрівельними плитами.
Для створення одноповерхових приміщень до 6 м висотою застосовують напіврами. Це потужні Г-подібні балки, защемлені одним кінцем у спеціальному фундаментному блоці, а іншим – з’єднані між собою. Потрібну кількість пар таких рам зашивають стіновими залізобетонними плитами з керамзитним або пінополістирольним утепленням (віконними або глухими) і покрівельними плитами. Можливий проліт таких будівель – 18 або 21 м. Торцьові стіни виконуються кладкою (цегла, ракушняк тощо).
Останнім часом набуло популярності будівництво із вживаних залізобетонних конструкцій. Справа в тому, що в колишніх колгоспах і радгоспах залишилися сотні тисяч квадратних метрів залізобетонних споруд, які сьогодні не використовуються, хоча більшість з них можуть простояти ще років 70. Є компанії, які надають повний комплекс послуг (демонтаж, перевезення, монтаж), маючи у своїй власності придатні під демонтаж об’єкти. Комплексний підхід звільняє замовника від ризиків купити непридатну споруду та від тяжких пошуків тих елементів конструкції, що виявляться ще потрібними. Крім того, необхідний успішний досвід правильного демонтажу, адже помилки на цьому етапі унеможливлюють подальше використання конструкційВ разі необхідності можна провести експертизу на повторне використання цих конструкцій. Якщо необхідно надати будівлі привабливого зовнішнього вигляду, її зашивають ПВХ – сайдингом, або застосовують інші економні методи облаштування фасадів. Якщо будівлі з таких матеріалів треба надати привабливого зовнішнього вигляду, її зашивають ПВХ-сайдингом, або застосовують інші економні методи облаштування фасадів. Завдяки такій технології на ринку з’являються пропозиції наддешевого капітального будівництва складів, цехів або приміщень для тваринництва. Господарства, які роблять вибір на користь таких будівель, отримують довговічні квадратні метри просторих універсальних приміщень, що за ціною вдвічі дешевше будь-яких інших капітальних споруд.
Змішані каркаси – це результат комбінування різних матеріалів з метою зниження загальної вартості будівлі. Найчастіше виконують такий варіант: колони і міжповерхові перекриття – залізобетонні або монолітні, а як балки покриття використовують металеві просторові ферми. При зведенні комплексних будівель (наприклад, складу із вбудованим адміністративним приміщенням), застосовують і інші матеріали: цеглу, пінобетон, пінополістирол-бетонні сендвічі, тощо.


Категория: Мои статьи | Добавил: admin (13.10.2009)
Просмотров: 893 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz